Letní swap oblečení a věcí v Brně

Hromadí se vám doma oblečení, které je moc hezké či užitečné na to, aby skončilo v popelnici, ale stejně už jej nevyužijete? V naší Knihovně věcí pořádáme swap otevřený všem.

Jak swap oblečení a věcí probíhá

Dva týdny před akcí můžete do naší kanceláře nosit čisté oblečení, domácí potřeby, elektroniku, bižuterii a nepoužitou kosmetiku. Věnujte prosím pozornost novým pravidlům vysvětleným níže a sledujte naší FB událost (již brzy)!

Věci můžete přinést v otevírací době Knihovny věcí Brno, konkrétně v tyto termíny:

 • úterý 18. 8. 2020 od 15:00 do 18:30
 • středa 19. 8. 2020 od 9:00 do 11:00
 • čtvrtek 20. 8. 2020 od 15:00 do 18:30
 • úterý 25. 8. 2020 od 15:00 do 18:30
 • středa 26. 8. 2020 od 9:00 do 14:00 (den akce)

Náš tým potom všechno donesené oblečení roztřídí do příslušných kategorií, aby bylo pro vás snazší naleznout to, co se vám líbí. Z hygienických důvodů nebude umožněno si oblečení vyzkoušet.

Tento swap oblečení a věcí v Brně se bude konat dne 26. 8. 2020 od 16:00 do 19:00 v našich prostoráchPřijít můžete kdykoliv v tomto časovém rozmezí. Věříme, že si něco hezkého odnesete domů!

>>Jak se k nám dostanete?<<

Budete vítaní, i když nepřinesete nic na výměnu nebo jen něco přinesete, ale nic si neodnesete. Budeme moc rádi, když si s námi dáte čaj a příjemně si popovídáme. Zbytek věcí, které si nikdo neodnese, věnujeme Armádě spásy pro lidi bez domova nebo do Nadace Veronica, kde výtěžek z prodeje půjde na dobrou věc. Vstupné na akci je dobrovolné.

Co všechno můžete přinést?

Přinést můžete pouze takové věci, které mají šanci udělat radost někomu jinému.

Oblečení

Oblečení přijímáme pouze vyprané, vyžehlené a neponičené, prostě v takovém stavu, v jakém by návštěvník chtěl oblečení sám obdržet. Z předchozích zkušeností a hyg. důvodů nepřijímáme plavky, spodní prádlo ani ponožky.

Domácí, sportovní a kancelářské potřeby

Domácí, sportovní a kancelářské potřeby v dobrém stavu, které ještě mohou posloužit, přijeme rádi. Věříme, že úspěch budou mít i deskové a sportovní hry.

Elektronika

Elektronika je vítaná, musí však být plně funkční.

Bižuterie a kosmetika

Bižuterii, která je neponičená a kosmetiku, která je nevyužitá, mohou návštěvníci bez problému přinést.

Co nemůžete na swap oblečení přinést?

Z minulých swapů jsme se poučili, že bohužel nemají úspěch tyto věci:

 • neužitečné dekorativní předměty (magnetky, figurky, apod.)
 • knihy, časopisy, DVD a CD
 • spodní prádlo a erotické pomůcky

Děkujeme za pochopení.

Ilustrační foto. Autor: Brisbane City Council

Bezpečnostní opatření

V důsledku pandemie Covid-19 jsme stanovili nová bezpečnostní opatření, které mají chránit nejen organizátory, ale hlavně všechny účastníky akce. Po celou dobu akce je nutné mít zakrytá ústa a nos rouškou. Před vstupem na náš swap oblečení budete vyzváni k důkladné dezinfekci rukou. Během akce nebude umožněno si oblečení vykoušet, děkujeme za pochopení. Všechno oblečení, které na swap přinesete, musí pocházet z bezpečeného prostředí (nikoliv např. z domácnosti, kde je podezření na přítomnost koronaviru) a musí být vypráno a vyžehleno.

How does SWAP work?

Would you like to exchange your old stuff for a new one? Feel free to join our summer SWAP in Mladiinfo ČR – Brno office.

Swap is a great opportunity how to make an order in your closet, get rid of clothes you don’t get the chance to wear anymore and find new pieces for free. Follow our FB event (coming soon)!

Bring your items (clean clothes, unused cosmetics, bijouterie, household goods, and appliances) to our office during the opening hours of the Library of Things in Brno:

 • Tuesday 18. 8. 2020 from 3 pm do 6.30 pm
 • Wednesday 19. 8. 2020 from 9 am do 11 am
 • Thursday 20. 8. 2020 from 3 pm do 6.30 pm
 • Tuesday 25. 8. 2020 from 3 pm do 6.30 pm
 • Wednesday 26. 8. 2020 from 9 am do 2 pm (day of the event)

Afterward, our team will sort all items from everyone into categories, so it will be easier to search for something you like.

On the 26th of August 2020, the SWAP starts! Come anytime between 4 pm and 7 pm to find some interesting and nice things for free! How to get here?

What can you bring?

You can only bring things that have a chance to make someone else happy.

Clothes

We only accept clothes that are washed, ironed, and undamaged, simply in the condition in which the visitor would like to receive the clothes himself. From our previous experience and hygienic conditions, we do not accept swimwear, underwear, and socks for reasons.

Household goods, office supplies, and sports equipment

We are happy to accept useful household goods, office supplies, and sports equipment in good condition. Board and sports games can make someone happy, too!

Electronics

Fully functional electronic goods are welcome.

Jewelry, Biju, and Cosmetics

Visitors can easily bring jewelry that is undamaged and unused cosmetic products.

What can’t you bring?

We have learned from past swaps that unfortunately these following items are not successful:

 • useless decorative objects (magnets, figurines, etc.)
 • books, magazines, DVDs and CDs
 • lingerie and erotic items

Thank you for your understanding.

Feel free to come even though you don’t have any stuff to share or you just don’t want to bring your things without looking for anything new. The entrance fee is symbolic.

Safety Measures related to Covid-19 pandemic

Regarding the Covid-19 pandemic, we have established new safety measures to protect not only the organizers but especially the swap visitors. It is necessary to have your mouth and nose covered by a mask at all times. Before entering the office, you will be asked to thoroughly disinfect your hands. It will not be possible to try on clothes during the event, thank you for your understanding. All clothing brought to the swap must come from a safe environment (e.g. not from a household where coronavirus might be present) and everything must be washed and ironed.

Akce je podpořena Evropským sborem solidarity. / The event si supported by the European Solidarity Corps.

Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.