Chci darovat věc

Knihovna věcí funguje na principu sdílení. Není naším cílem nakupovat předměty pro náš inventář, ale dávat do oběhu věci, které už někdo má a nevyužívá je.

Proč darovat

Má vůbec darování smysl? Věříme, že má. Přinese vám dobrý pocit z toho, že vdechnete druhý život věci, kterou byste jinak vyhodili nebo pouze doma oprašovali a zakopávali o ni. Někdo jiný, kdo žije třeba jen pár ulic od vás, by tu věc jistě rád použil a udělala by mu radost, ulehčila by mu život. Omrzela vás desková hra z loňských vánoc? Známe rodinu, která si díky ní udělá hezký víkend. Přešli jste na nový sport a to staré vybavení je vám už k ničemu? V Knihovně jistě najde nové příznivce.

Co darovat

Ne všechno je vhodné na půjčování, ne všechno najde další uplatnění. Zeptejte se nejdříve sami sebe:

Jaká je pravděpodobnost toho, že se právě tato věc bude půjčovat?

Do Knihovny nepřijímáme věci každodenního využití jako hrnce nebo příbory. Ovšem pokud už jde o obří hrnec, který potřebujete třeba na slavnostní večeři pro dvacet lidí jednou za čas, je to věc, kterou chceme!

Je ta věc kompletní a zcela funkční?

Jen takové věci v knihovně budou. Na pokaženém projektoru si nikdo film nepustí, stejně jako si moc nezahraje s jednou koulí na petangue. Položky, jejichž způsob používání nemusí být všem hned zřejmý, bychom rádi půjčovali včetně manuálů či uživatelských příruček. Pokud je máte, nezapomeňte je prosím donést společně s darovanou věcí.

Vejde se to k nám?

Klavírní křídlo má určitě skvělý zvuk, my máme ale omezené prostory. Elektronické klávesy si asi potenciální půjčovatel od nás ze dveří odnese o mnoho snáze.

Do Knihovny nepřijímáme žádné knihy, CD ani DVD. Existují už jiná místa, jak tyto věci sdílet. 

Jak mohu něco darovat?

Napište nám na email nebo prostřednictvím formuláře níže a my se s vámi spojíme. Děkujeme!