Knihovna omezuje otevírací dobu a hledá nové posily

Při pohledu na náš „strom lidských zdrojů“, který máme na zdi v kanceláři, to vypadá, že je náš v Mladiinfo ČR celá armáda. Pravdou ale je, že čas běží, zahraniční dobrovolníci nám poodjížděli zpět do svých domovin, nám přibylo úvazků i závazků a není tolik času a energie, kolik bychom potřebovali pro udržení našich činností v takové míře jako tomu bylo doposud. Byť má v Brně zájem půjčovat si vzrůstající tendence, museli jsme aktuálně přistoupit k rozhodnutí upravit otevírací dobu knihovny a mít otevřeno pouze jedno odpoledne v týdnu. Věříme ale, že to není napořád. Vždycky je totiž šance, že se k nám přidají noví, energičtější a perspektivní lidé, díky kterým se podaří projekt nejen udržet naživu, ale i dále rozvíjet! Staňte se součástí našeho týmu dobrovolníků a dobrovolnic!

Dobrovolnice a dobrovolníci v Knihovně věcí nám mohou pomoci se:
  • zajištěním otevírací doby Knihovny – v otevírací době budou přítomni v kanceláři na ulici Masarykova, kde budou vyřizovat výpůjčky
  • správou půjčovaných věcí – budou dohlížet na funkčnost půjčovaných věcí, jejich zadávání do katalogu, kontrolu výpůjček atd.
  • komunikací se zákazníky
  • propagací činnosti Knihovny mezi širokou veřejnost a správou sociálních sítí
  • pořádáním akcí pro veřejnost
  • projektovým managementem a rozvojem Knihovny
  • fundraisingem – budou jednat s firmami i jednotlivci o možnosti darování předmětů do Knihovny i připravovat projektové žádosti.
Co díky práci pro Knihovnu věcí získáte?
  • stanete se součástí skvělého týmu nadšených dobrovolníků a dobrovolnic
  • setkáte se se zajímavými lidmi, procvičíte si komunikaci v češtině i angličtině
  • budete mít pocit smysluplné činnosti prospívající jednotlivcům, komunitě i životnímu prostředí
  • naučíte se novým věcem, získáte zkušenosti s chodem neziskových projektů
  • bezplatně a přednostně si můžete půjčovat vše, co Knihovna věcí nabízí ?

Nezáleží na vašem věku, ani zkušenostech. Rádi do našeho týmu přivítáme studenty, pracující i aktivní seniory a vše potřebné je naučíme. Jedinou podmínkou je základní znalost práce na počítači a zájem o dlouhodobou (alespoň jeden rok) spolupráci v rozsahu alespoň 8 hodin měsíčně.

Jdete do toho s námi? Ozvěte se Markétě na e-mail marketa@mladiinfo.cz. Napište něco málo o sobě a specifikujte, čemu z výše uvedených oblastí byste se v Knihovně chtěli věnovat.